PROJEKTY

9 styczeń 2020
Strona główna SU
Po raz pierwszy od 5 lat strona została wykonana od podstaw z myślą o tym czego tak naprawdę potrzebuje społeczność szkolna. Uruchomienie strony było również początkiem standaryzacji nowego designu Wiśniowa SU. W gruncie rzeczy jest to efekt kompletnej przebudowy samorządu. Stronę jak i odbudowę SU pod względem IT zawdzięczamy ówczesnemu przewodniczącemu sekcji technicznej, Piotrowi Stadnickiemu.
grudzień 2019
Szlachetna Paczka
W tym roku po raz kolejny nasi uczniowie zbierali produkty na szlachetną paczkę aby wesprzeć jedną z potrzebujących rodzin. Udało nam się zebrać prawie wszystkie produkty z listy.
grudzień 2019
Statut szkoły
W tym okresie razem z dyrekcją pracowaliśmy nad uchwaleniem nowego, skróconego i uproszczonego statutu szkoły. Dodatkowo udało nam się zapisać tam dodatkowe prawa dla uczniów, jak na przykład możliwość korzystania z urządzeń elektronicznych na lekcji w celach dydaktycznych.
13 grudnia 2019
Stan wojenny
W naszej szkole, ku pamięci i edukacji, organizujemy obchody Rocznicy Wprowadzenia Stanu Wojennego. W tym dniu można spotkać na wejściu legitymujących milicjantów, roznoszących ulotki konspiratorów, a także być świadkami zatrzymań i "pobić". Wszystko to dzieje się po to, żeby wzbudzić w nas świadomość, że dzisiejszą Polskę zawdzięczamy nie tylko działaniami podczas wojen, ale także tym, którzy walczyli z komunistyczną władzą.
9 grudnia 2019
System feedbacku
Do usług które oferujemy dla uczniów szkoły dołączył system feedbacku, na którym mogą dzielić się swoimi opiniami na temat szkoły, czy zgłaszać problemy oraz głosować na to które kwestie powinny zostać poruszone w pierwszej kolejności.
6 grudnia 2019
Aula gier
Uczniowie wraz z nauczycielem napisali projekt WIE, w którym otrzymali ponad 10.000 PLN dofinansowania na remont auli, zakup gier planszowych i stołów aby zorganizować w szkole wypożyczalnię z prawdziwego zdarzenia.
2 grudznia 2019
Andrzejki
Wedle tradycji, w naszej szkole w dzień świętego Andrzeja, przymyka się oko na niektóre rzeczy, a swój los powierza tajemniczym wróżbom. Korzystamy z różnych technik wróżbiarstwa, a można dowiedzieć się wiele o sobie i swojej przyszłości w wielu dziedzinach. Każdy znajdzie coś dla siebie, a zabawa zawsze jest przednia!
1 grudnia 2019
Galeria Uzdolnionych
Podobnie jak aula, została odrestaurowana przez uczniów i stanowi teraz miejsce, w którym można wyróżnić uczniów o wybitnych osiągnięciach w wielu dziedzinach. Zapoczątkowała też motyw cegieł, który stał się nieodłącznym elementem krajobrazu szkoły i nadaje jej unikatowego klimatu.
październik 2019
Turniej League of Legends 2019
Nowopowstała w tym roku sekcja sportowo - esportowa wzięła się prężnie do pracy i już w pierwszym semestrze oprócz zajęć z koszykówki zorganizowała turniej w jedną z najpopularniejszych gier online. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, mamy nadzieję że następny będzie międzyszkolny.
październik 2019
Merchandise - jesień/zima
Od kilku lat regularnie organizujemy produkcję bluz szkolnych, dbamy o ich jakość, przystępną cenę i dobry wygląd. W tym roku dołączyliśmy do oferty również czapki, naklejki i skarpety oraz poszerzyliśmy gamę kolorów.
październik 2019
Makulatura
Co roku przynajmniej raz na semestr staramy się organizować kontener i zbiórkę makulatury wśród uczniów i nauczycieli. W ten sposób stare sprawdziany, kartkówki, czy materiały archiwalne służą za materiał na nowe, a przy okazji fundują niektóre z akcji, które organizujemy dla uczniów.
październik 2019
Kółko plastyczne
Sekcja artystyczna nie próżnuje i nie zważa na techniczny charakter szkoły. Kilkoro uczniów uformowało koło plastyczne, które od czas do czasu spotyka się aby porozmawiać o swojej twórczości i wymieniać się doświadczeniami czy wskazówkami.
20 września 2019
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
W naszej szkole mieliśmy ambasadora strajku, rozwiesiliśmy plakaty, informowaliśmy na grupie szkolnej a potem liczną grupą wzięliśmy udział w strajku, żeby pokazać solidarność z grupami walczącymi o zmiany w zakresie ekologii w Polsce i na świecie.
wrzesień 2019
Leżaki
Z pieniędzy zebranych a loterii podczas WiFI oraz zbiórek podczas sprzedaży ciast kupiliśmy dla uczniów leżaki, które wykorzystują po lekcjach, na niektórych przerwach, okienkach, a nawet na lekcjach z niektórymi nauczycielami, aby spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu i spokojnie odpocząć.
wrzesień 2019
Integracja klas pierwszych
Po nieudanej integracji z zeszłego roku, wraz z początkiem roku szkolnego 2019/2020 cały Samorząd Uczniowski zebrał się do organizacji integracji klas pierwszych, aby jak najlepiej zaznajomić ich ze sobą oraz ze środowiskiem szkolnym. Właściwie organizacja projektu zaczęła się przed wakacjami, aby nie działać potem w pośpiechu i żeby wszystko było dopracowane w miarę możliwości. Integracja trwała od wtorku do końca tygodnia (3-6 września). Polegała na grze drużynowej między klasami pierwszymi i zaprzągła do pracy wielu uczniów z Samorządu. Gra zaczynała się od prezentacji na temat szkoły i ustawionego komunikatu dyrektora o ewakuacji, aby rozdzielić uczniów poszczególnych klas. Kiedy klasy były już rozdzielone drużyny organizacyjne przydzielały im zadania i uczestnicy zabawy musieli komunikować się między sobą za pomocą krótkofalówek, aby podołać stawionym przed nimi wyzwaniom. W razie potrzeby na jednym z kanałów była jedna osoba, służąca pomocą w razie potrzeby. Poza tym zorganizowana została praca w grupach, polegająca na zorganizowaniu w szkole dowolnego eventu, oraz wprowadzenie uczniów w społeczność szkolną dzięki dobrze zrobionej prezentacji. W porównaniu z ostatnim rokiem wypadliśmy lepiej niż znakomicie i mamy nadzieję, że pomogliśmy wszystkim zaznajomić się z ich nowym środowiskiem.
1 września 2019
Sekcja techniczna
Powstała w tym roku sekcja techniczna zrzesza chętnych do uczenia się i nauczania tajników programowania, zarządzania sieciami, budowy robotów czy elektroniki. Jest to przestrzeń do rozwoju, ale też ogromne wsparcie dla naszych działań pod kątem technicznym i informatycznym.
sierpień 2019
Pokój 23
W czasie wolnym, członkowie samorządu przesiadują w pokoju 23, jest to pomieszczenie prowadzone przez uczniów; dla uczniów. Każdy jest tam mile widziany, może porozmawiać, zaangażować się w działania SU, odpocząć, lub po prostu miło spędzić czas.
6 marca 2019
Targi szkół EXPO
W centrum nauki kopernik odbywają się co roku targi szkół średnich i uczelni, na które regularnie wysyłamy członków samorządu uczniowskiego, którzy uczciwie opowiadają o szkole i dbają o to żeby chętnych nie było jak najwięcej, tylko żeby młodzi ludzie tam przychodzący świadomie wybrali swoje szkoły.
21 lutego 2019
WiFi
Ogłoszenie rankingów szkół w Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw w 2019 roku Technikum na Wiśniowej zajęło zasłużone pierwsze miejsce, wskoczyliśmy aż o 8 miejsc w górę. Radość i ekscytacja tchnęła w nas wiele pomysłów na świętowanie i motywacji do ich realizacji. Wpadliśmy na pomysł Festiwalu Szkolnego i od razu wzięliśmy się do pracy. Zaczęło się od ankiety na nazwę Festiwalu, w wielu turach wygrywał I Zlot Fanów Minecraft na Wiśniowej, jednakże dyrekcja nie zgodziła się na ten pomysł, dlatego ostatecznie w ramach Wiśniowego Festiwalu Inicjatyw(WiFi) zorganizowano I Zlot Fanów Minecraft na Wiśniowej, wilk syty i owca cała. Wielu z nas pracowało do absurdalnie późnych godzin, aby przygotować Aulę Czekoladową oraz inne pomieszczenia w szkole do festiwalu. Na szczęście się opłaciło i w połączeniu z wydarzeniami, konkursami i atrakcjami (cosplaye, zawody szachowe, sekcje RPG, loteria, planszówki, koncerty, zawody w układaniu kostki rubika i wiele innych), które miały miejsce tamtego dnia w naszej szkole, Szkolny Festiwal z dnia 21 lutego 2019r. zapadł nam wszystkim w pamięć.
21 lutego 2019
Zlot Fanów Minecraft
Kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły chętnie organizuje się na kilku serwerach tej popularnej gry szwedzkiego studia promującej kreatywność i pracę zespołową. Często udaje im się zorganizować właśnie dzięki naszej grupie na facebooku.
18 kwietnia 2019
Wiśniowa Grupa Ogólna
Założyliśmy na facebooku grupę szkolną, na której znajduje się obecnie większośc uczniów. Stała się ona platformą do porozumiewania się - mamy tam biuro rzeczy znalezionych, ogłaszamy ważne dla uczniów akcje i wydarzenia, czy pytamy ich o zdanie w istotnych kwestiach. Niejednokrotnie właśnie to szybkie centrum komunikacji przyczyniło się do sukcesu wielu inicjatyw uczniowskich.
luty 2017
Aula Czekoladowa
Nasi uczniowie zorganizowali fundusze od kilku organizacji pozarządowych i własnymi rękami odrestaurowali aulę przy bufecie, która natychmiast zatętniła życiem. Jej nazwa wzięła się od koloru cegieł po nałożeniu bejcy, która okazała się ciemniejsza niż sądziliśmy. To bijące serce naszej społeczności.